Персональний сайт Гавриша Степана Богдановича
Гавриш Степан Богданович - Народний депутат України III, IV скликання. Професор Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, академік Академії правових наук України.
Гавриш Степан Богданович - Народний депутат України III, IV скликання. Професор Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, академік Академії правових наук України.
Пошук:
На головну сторінку       Контакти       Версія для друку Гавриш Степан Богданович - Народний депутат України III, IV скликання. Професор Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, академік Академії правових наук України.

Біографія  Біографія

Українська версія сайту    
Акцент:
Ми намагаємося звинуватити в сучасних проблемах українського розвитку минулу владу. Забудьте про неї, її вже не існує. Ми пройшли цей шлях. Це був шлях проб і помилок. Ми маємо взяти до уваги ці помилки, взяти краще з минулого і будувати сучасне майбутнє.

Народний депутат України III, IV скликань (Чугуївський виборчий округ № 177).

Доктор юридичних наук, професор Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого, академік Академії правових наук.

Народився 2 січня 1952 року в с. Олешів Івано-Франківської області в селянській родині.

Після закінчення середньої школи з 1968 по 1972 рік працював токарем на паровозоремонтному заводі, техніком-архітектором у філії "Діпроміст" м. Івано-Франківська.

З 1972 по 1976 рік навчався на судово-прокурорському факультеті Харківського юридичного інституту, який закінчив з відзнакою. Закінчив аспірантуру на кафедрі кримінального права в Харківського юридичного інституту. В 1980 році захистив дисертацію з правових проблем охорони навколишнього середовища на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук. Працював асистентом, старшим викладачем, доцентом на кафедрі кримінального права, заступником декана слідчо-криміналістичного факультету. За час докторантури з 1989 по 1993 рік підготував, а в 1994 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук, в якій відстоював право народу України на безпечне природне довкілля як основу його здоров'я, життя та прогресу. З 1995 року - професор Національної юридичної академії України ім. Я. Мудрого.

1994-1998 президент (за сумісництвом) юридичної фірми "Інюрполіс".

У 1998 році обраний народним депутатом України по Чугуївському виборчому округу № 176 (40 % голосів виборців, 18 претендентів). Один з лідерів депутатської групи "Відродження регіонів".

2000-2002 рр. - заступник Голови Верховної Ради України;

У 2002 році обраний народним депутатом України по Чугуївському виборчому округу №177 (64% голосів, 4 претенденти).

Лідер депутатської групи "Демократичні ініціативи", член комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Координатор парламентської більшості (IV сесія, IV скликання) Верховної Ради України.

Політик активної центристської позиції, який виступає за розширення політичного простору демократії в Україні через проведення політичної реформи. Автор понад 200 законопроектів (25 з яких стали Законами України) і постанов (52 з яких ухвалені Верховною Радою України). Пріорітетний напрямок у законодавчій роботі - соціальний.

Має понад 60 публікацій у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Автор монографії "Уголовно-правовая охрана природной среды Украины. Проблемы теории и развитие законодательства" (Х.: "Основа", 1994) та книги з теорії права "Кримінально-правова охорона довкілля в Україні" (К.: "Книга", 2002). Автор книги для дітей "Маленькі історії про великі істини (права та свободи дитини)" (К:. "Емма", 2001; перевидана Х.: "Ранок", 2004 у комплекті з навчальним посібником та робочим зошитом).

С.Гавриш одружений, дружина - Гавриш Інна Володимирівна. Має чотирьох дітей, двох онуків.

Громадська діяльність:

- член Вищої ради юстиції (2004-2010 р.)

- президент Всеукраїнської громадської організації "Асоціація платників податків України" (1998 - 2005р.)

- Голова спілки об'єднань громадян "Громадська експертна рада з проблем законодавства" (з 2002 р.)

- президент Благодійного дитячого фонду "Берег надії" (з 2000 р.)

- член колегії Міністерства палива та енергетики України (з 2003 р.)

- член Урядового комітету економічного розвитку та з питань європейської інтеграції (з 2003 р.)

- член Наглядової ради ДК "Укрекокомресурси" (з 2004 р.)

- Голова Харківської обласної організації Фонду культури України (з 2002 р.)

- Голова правління Міжнародної громадської організації "Харківське земляцтво" (з 2000р.)

- член опікунської ради громадської організації "Івано-Франківське земляцтво" (з 2000 р.)

- президент Міжнародного благодійного фонду випускників Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого (з 2001 р.)

Наукові ступені та звання (спеціальні звання, ранги)

- доктор юридичних наук (1994 р.)

- професор (1996 р.)

- академік Академії правових Наук України (2004 р.)

- Заслужений юрист України (2003 р.)

Відзнаки та нагороди

- орден "За заслуги" ІІІ, II, I ступенів (2000, 2002, 2004 рр.)

- почесна відзнака Міжнародного фонду юристів (2003 р.)

- орден Святого Володимира ІІІ ступеня (2001 р.);

- орден Різдва Христового IV ступеня (2002 р.).

- "Слобожанська слава"; "Харків'янин ХХ сторіччя" (2002 р.)

©2005 Персональний сайт
Гавриша Степана Богдановича
Контакти: Степан Гавриш  |  Адміністратор сайта   Вверх
    У разі повного чи часткового використання матеріалів посилання на www.gavrysh.com.ua є обов’язковим. © Developed by "nova-design"